Види бруківки

Купити бруківку від надійного українського виробника – значить, ефективно розпорядитися коштами і отримати чудовий результат у співвідношенні ціни до якості.

З нашою бруківкою від “Озон” ви зможете втілити в життя будь-який проект ландшафтного дизайну! Виберіть тротуарну плитку та інші бетонні вироби для благоустрою своєї території і зробіть замовлення!

Які види бруківки існують

Сучасна бруківка може поділятись на види за способом виготовлення, призначенням, формою, товщиною, складом або матеріалом, з якого її виготовляють, типом поверхні та її забарвлення.

Переважна більшість сучасної бруківки – це бетонна бруківка. Бруківка з пластику чи випаленої глини – так званий клінкер – є менш поширена через високу ціну, на яку в першу чергу впливає дорожнеча і складність забезпечення сировиною такого виробництва у великих об’ємах. Гранітна бруківка – один з найбільш давніх видів, який вирізняється довговічністю.

Бетонна бруківка за способом виготовлення поділяється на литу та вібропресовану. Вид литої бруківки – це плитка, виготовлена з мокрого бетону, яка має складніший технологічний процес зі складним контролем якості. Тому більшість світових виробників виробляють саме вібропресований вид бруківки. Тим не менш, литі вироби теж достойно представлені на ринках.
Вібропресована бруківка в кожного виробника буде різною за складом та технологічними параметрами. Але, якщо вона відповідає ГОСТу, вважається якісною.

Товщина бруківки може бути різна: від 35 до 120 мм. Може бути і товща, але така зустрічається рідко, і такий вид називають “бетонною плитою”, коли тобто один елемент є досить великої площі. Наприклад, плита розміром 800 на 800 мм, а товщиною 150 мм. Така товщина необхідна для надання виробу міцності, адже технологія армування вібропресованих виробів не є розроблена.

Найпоширеніші товщини – це: 45, 60, 80, 100 та 120 мм. Звичайно, що можливість бруківки витримувати навантаження залежить і від площі елементу, так як це вироби неармовані.

За призначенням бруківку можна поділити на такі типи:

 • для пішохідного руху
  Товщина 45 мм, в основному, розрахована на пішохідний рух. Але, якщо бруківка укладена на бетон або площа виробу не надто велика, а основа товста і добре ущільнена, то вона може витримувати рух легкового автомобіля, хоч і жоден порядний виробник не рекомендуватиме такого. Основа має велике значення при експлуатації брукованої поверхні: чим краща основа, тим довше служитиме бруківка за умов однакової якості.
 • для легкових автомобілів
  Товщина 60 мм використовується для легкових автомобілів при відповідній основі. Відповідно, така тротуарна плитка підходить і для пішохідного руху та велосипедного руху.
 • для важкого транспорту
  Якщо бруківку товщиною 80 мм, яка використовується для важкого транспорту, покласти на щебеневу основу, а в іншому місці на бетонну, то бруківка з бетонною основою служитиме довше. Відбувається так тому, що
  під час руху транспорту бруківка дещо зсовується, елементи можуть взаємодіяти між собою, а плитка може навіть колотися. Тому якість дорожнього покриття залежить не тільки від якості бруківки, але і від якості основи.

Поруч з цим, компанія “Озон” поділяє свою бруківку також на види, які орієнтовані на загальне сприйняття – за сукупністю різних параметрів:

А останнім часом набирає популярності види бруківки зі зміненим верхнім шаром – так звана бруківка колор-мікс та бруківка із митою поверхнею.
Технологія колор-мікс – це змішування кількох кольорів верхнього шару. В результаті чого утворюється різнокольоровий візерунок, який точно повторити неможливо.
Мита поверхня – це технологія, коли в верхній шар додається кам’яна крихта різних порід каменю. При проходженні сирого виробу під струменями води камінь меншої фракції вимивається, а більшої залишається. Таким чином ми і отримуємо такий вид бетонного покриття з невеличкими камінчиками.

Зробіть правильний вибір бруківки – бруківки “Озон”!

Кольорова гама виробів

Кожен вид бруківки, представлений у нашому асортименті, може бути виготовлений у різних кольорах.

За кольоровою гамою бруківка «Озон» поділяється на три поверхні:

 1. Основна поверхня (10 базових кольорів)
 2. Поверхня колор-мікс (9 видів бруківки із поєднанням кількох відтінків)
 3. Мита поверхня (12 різновидів із зернистим верхнім шаром)

​Даний розподіл жодним чином не стосується форми чи конфігурації бруківки, лише особливостей забарвлення верхнього шару. Для кожного виду бруківки доступний певний набір кольорів.

Увага! Один піддон бруківки містить елементи лише одного кольору.

Основна поверхня

Кольори основної поверхні формуються шляхом додавання відповідних барвників до складу бетонної суміші для верхнього шару бруківки. Виключенням є лише сірий колір, який є природним кольором бетону без додавання барвників. Для отримання білого, бежевого та жовтого кольорів основної поверхні для формування верхнього шару виробів використовується білий цемент, який дозволяє зберегти кольори світлими та яскравими.
Бруківка з основною поверхнею має однорідний насичений колір. Завдяки використанню високоякісних барвників відтінки характеризуються виразністю та стійкістю до вигоранння.
Бруківка з основною поверхнею представлена у 10 варіантах кольорів: білому, бежевому, жовтому, гірчичному, зеленому, червоному, теракотовому, коричневому, чорному та сірому. Кольори підібрані таким чином, щоб зберегти баланс між насиченістю та природною гамою, а також надати клієнтам максимальні можливості для створення ландшафтного дизайну.

 

Поверхня колор-мікс

Бруківка колор-мікс поєднує в собі кілька кольорів, які, змішуючись та переходячи один в одного, створюють додаткові відтінки. Головна особливість цієї бруківки — унікальність, адже розподіл кольорів на поверхні кожного елемента мощення буде неповторним, що наближає колор-мікс до природи, де немає двох абсолютно однакових об’єктів.
При замощенні бруківки колор-мікс слід особливо неухильно дотримуватися принципу одночасного укладання із кількох (3-5) палет та старатися поєднувати елементи з чітко вираженим кольоровим візерунком із тими, поверхня яких більш однорідна, для досягнення більшого контрасту. Оскільки загальне забарвлення різних рядів бруківки може мати суттєві варіації, найкраще під час замощення розкласти на ряди кілька піддонів продукції, щоб було видно градації відтінків, та укладати елементи поперемінно. Дотримання цих порад дозволить досягти гармонійності та балансу кольорового малюнку замощеної території.

Також для досягнення кращого ефекту можна змішувати між собою різні типи бруківки колор-мікс (близькі за кольоровою гамою) або фрагментарно додавати до колор-міксу вкраплення окремих бруківок одного кольору.
Сьогодні ми пропонуємо 8 видів поверхні колор-мікс: Графіт (чорний+білий), Арктика (білий+чорний), Ісландія (чорний+гірчичний+білий), Азія (коричневий+бежевий+білий), Дюна (бежевий+білий), Наска (коричневий+білий+жовтий), Бурштин (коричневий+жовтий) та Листопад (червоний+жовтий+коричневий). В дужках вказані кольори, що поєднуються у верхньому шарі виробів.

 

Мита поверхня

Бруківка з митою поверхнею має особливу зернисту структуру з натурального каменю. Це забезпечує більшу естетичну привабливість елементів мощення, дозволяє по-новому поглянути на бруківку традиційної форми. Разом з тим, такий тип виробів відрізняється високою міцністю та стійкістю до стирання.

Процес виробництва бруківки з митою поверхнею має суттєві технологічні особливості та додаткові етапи. В бетонну суміш для верхнього (лицевого) шару бруківки додають у певному співвідношенні спеціальні добавки та натуральну кам’яну крихту відповідної фракції. Одразу після виготовлення бруківка потрапляє до спеціальної установки, яка обробляє поверхню виробів струменем води під високим тиском. Таким чином з верхнього шару вимиваються дрібні часточки бетону, і на поверхні проступають камінці наповнювача, які забезпечують особливу фактуру та забарвлення поверхні бруківки.
Бруківка з митою поверхнею має 9 різновидів: Чорна, Сіра (чорний+білий), Малахіт (сіро-зелений), Біла (білий+чорний), Бежева (білий+жовтий), Жовта (жовтий+чорний), Каштан (білий+коричневий), Бруней (коричневий + чорний) та Коричнева. В дужках вказані кольори наповнювача, що формує верхній шар виробів.