Укладання великоформатної бруківки
При укладанні великоформатних видів бруківки: Пента А, Пента В, Екса, Лінеа, Патіо, Новатор 6, Новатор 8, Новатор 8L, Новатор соло, а також Решітка Еко та Решітка Еко міні, окрім загальних рекомендацій з монтажу, слід дотримуватися наступних важливих особливостей (стосується лише перелічених вище видів):
- не допускається завібровування монтажного шару підсипки;
- засипання швів відбувається перед завібровуванням поверхні бруківки і виконується за допомогою чистого сухого білого піску. Після цього поверхню слід ретельно позамітати;
- завібровування поверхні слід проводити вібраційною машиною вагою не більше 85 кг, використовуючи гумову накладку.
Певних особливостей укладання також вимагають такі види великоформатної бруківки неправильної форми, як Екса та Пента:
враховуючи допустимі державним стандартом відхилення в геометричних розмірах, при їх укладанні необхідно періодично проводити коректування розміщення елементів один відносно іншого. Це відбувається за рахунок зміни товщини швів між гранями сусідніх елементів (товщина швів може коливатися в межах від 2 мм до 8 мм).
Перед початком роботи для бруківки Екса необхідно чітко виставити лінію укладання вздовж та впоперек за допомогою нитки (будівельної жилки), щоб між нитками був точно витриманий кут 90°, як показано на рис.1.
Для бруківки Пента будівельну жилку необхідно виставити по гранях сусідніх елементів, по яких чітко прослідковується пряма лінія, як показано на рис.2. Коректування необхідно проводити так, щоб вершини сусідніх елементів вкладеної бруківки чітко співпадали з ниткою по одній стороні та з лініями по другій (див. схему).


Примітка: для покращення естетичного вигляду змонтованої площі з використанням бруківки товщиною 8 та 10 см рекомендується заповнення монтажних швів піском на 80% від максимального рівня або недозаповнення на 1,5-2см (див. фото). Технологічно це виконується наступним чином:
- монтажні шви на змонтованій площі засипаються сухим чистим білим піском;
- площа ретельно замітається для видалення залишків піску на бруківці;
- поверхня провібровується вібраційною машиною вагою до 85 кг з використанням гумової накладки;
- надлишок піску у швах витягується за допомогою будівельного порохотягу.
Увага! Дані роботи необхідно проводити в суху погоду.
Укладання великоформатної бруківки Пента А, Пента В, Екса, Новатор 8, Новатор 8L, великих елементів Патіо повинно відбуватися за допомогою спеціальної вакуумної установки.
Компанія «Озон» рекомендує використання ручного вкладальника Speedy VS-S-230. Цей пристрій оснащений вакуумним турбокомпресором з однофазним електричним двигуном, що дає змогу швидко та надійно укладати будь-які елементи великоформатної бруківки вагою до 140 кг.
- Габарити: 850х340 мм
- Вага: 20 кг
- Електричний привід: 220 В
- Робочий тиск: 0,2 бар
- Вихід на робочий режим вакууму: 0,5 с
- Вантажопідйомність: до 140 кг
- Оцинкований корпус
- Змінні вакуумні насадки з різною вантажопідйомністю
- Змінний ущільнювач на вакуумних насадках
- Складні ручки (для транспортування)
- Індивідуальне налаштування ручок

Вкладальник комплектується насадками декількох конфігурацій, що дозволяє зручно піднімати бруківку різного розміру та ваги. Ручки налаштовуються індивідуально для людей різного зросту, а також можуть повертатись на 90 градусів, що знадобиться при укладанні плит близько до стіни чи огорожі.
Пристрій працює від мережі 220В, його вага складає 20 кг, розрахований на обслуговування двома особами та дає змогу замощувати понад 300 м. кв. бруківки впродовж дня.
Акуратність та безпека роботи, висока продуктивність, можливість демонтажу бетонних елементів є основними перевагами такого вакуумного вкладальника.
Основні переваги ручного вакуумного вкладальника:
- акуратність укладання;
- безпека при роботі;
- швидкість та зручність;
- висока продуктивність;
- можливість демонтажу окремих елементів.
Ми не рекомендуємо використання альтернативних способів укладання великоформатної бруківки (поліпропіленові стрічки, стропи, ремені чи інші підручні засоби), адже вони мають ряд суттєвих недоліків:
- небезпека травмування при укладанні;
- зниження продуктивності праці;
- неможливість демонтажу окремих елементів;
- ризик пошкодження елементів мощення.
Відео “Укладання великоформатної бруківки”:
Головна > Корисні поради > Укладання великоформатної бруківки