Інструкція з укладання бруківки “Екса” та “Пента”

Враховуючи допустимі державним стандартом відхилення в геометричних розмірах*, при укладанні бруківки «Екса», а також «Пента», необхідно періодично проводити коректування розміщення елементів один відносно іншого. Це відбувається за рахунок зміни товщини швів між гранями сусідніх елементів (товщина швів може коливатися в межах від 2 мм до 8 мм).

Перед початком роботи для бруківки «Екса» необхідно чітко виставити лінію кладки вздовж та впоперек за допомогою нитки (будівельної жилки), щоб між нитками був чітко витриманий кут 90°, як показано на рис.1.

Схема укладання бруківки Екса

Для бруківки «Пента» будівельну жилку необхідно виставити по гранях сусідніх елементів, по яких чітко прослідковується пряма лінія, як показано на рис. 2. Коректування необхідно проводити так, щоб вершини сусідніх елементів вкладеної плитки чітко співпадали з ниткою по одній стороні, та з лініями по другій.

Схема укладання бруківки Пента

Нагадуємо, що при укладанні великоформатних видів бруківки (Екса, Пента A, Пента B, Патіо, Лінеа, Новатор всіх видів) не допускається завібровування монтажного шару підсипки. Після завершення укладання шви необхідно заповнити сухим чистим білим піском, ретельно позамітати та ущільнити поверхню вібраційною машиною вагою до 80кг, використовуючи гумову накладку.

Примітка: для покращення естетичного вигляду змонтованої площі бруківки всіх видів товщиною 8 та 10 см рекомендується неповне заповнення монтажних швів піском до 80% або недозаповнення на 1,5-2 см. Таким чином поверхня набуває особливого унікального вигляду. Технологічно це виконується наступним чином:

  • Монтажні шви на змонтованій площі засипаються сухим чистим білим піском;
  • Площа ретельно замітається для видалення залишків піску на бруківці;
  • Поверхня провібровується вібраційною машиною вагою до 80 кг. З використанням гумової накладки;
  • Надлишок піску у швах витягується за допомогою будівельного порохотягу.

Дані роботи необхідно проводити в суху погоду!

* Згідно державних стандартів України (ДСТУ Б EN 1339:2016) при виробництві бетонних виробів, в даному випадку ФЕМ (фігурних елементів мощення), допускаються відхилення геометричних розмірів від номінального. Для плит непрямокутної форми з розміром по осях до 600мм допуск становить: по довжині ± 2мм, по ширині ± 3мм.
Для плит непрямокутної форми з розмірами по осях більше 600мм допуск становить: по довжині ± 3мм, по ширині ± 3мм.
До плит непрямокутної форми великих розмірів до 600мм і більше відносяться плити типу «Екса» та «Пента» виробництва компанії «Озон».