Фаска на бруківці

З якою фаскою вибирати тротуарну плитку? Які існують фаски і на що це впливає?
Що таке фаска на бруківці?
Фаска — це скошені під кутом ребра бруківки та бетонних виробів по всьому периметру лицевої поверхні. Фаска здебільшого виконує декоративну, естетичну функцію, тобто впливає на те, як виглядатиме замощена поверхня. Фаска візуально відокремлює бетонні елементи один від одного. А бруківка без фаски чи з нано-фаскою виглядає сучасніше, утворює більш гладку та рівну поверхню з мінімальними проміжками. По такій території можна без проблем ходити на тонких підборах, кататися на роликах чи скейтборді.



Бруківка з фаскою

Бруківка без фаски
На практиці, фаска на бруківці виконує деяку амортизаційну функцію, сприяючи більш рівномірному розподілу механічного навантаження на поверхні покриття. Це має значення для територій з високим та інтенсивним навантаженням, тому майже вся промислова бруківка містить фаску. На замощених територіях з пішохідним рухом чи рухом легкового транспорту наявність чи відсутність фаски на бруківці особливої ролі не відіграє.
Також важливо зазначити, що при укладанні бруківки без фаски слід особливо ретельно дотримуватися відстаней між окремими елементами – вони повинні складати не менше 3 мм. Адже при підвищенні температури бетон має здатність розширюватись, і недотримання відстаней між елементами може призвести до сколів на краях бруківки.
Залежно від виду бруківки фаски відрізняються багатьма параметрами, наприклад: шириною, кутом нахилу до поверхні, відступом від краю. Проте найважливішими характеристиками фаски є висота та форма.
В асортименті продукції компанії “Озон” є бруківка без фаски, з фаскою, з міні-фаскою та з нано-фаскою – залежно від розмірів, які наведено у кресленні нижче. Бруківку з нано-фаскою ми переважно називаємо безфасочною, адже візуально фаску не помітно.
Нано-фаска
Нано-фаска візуально не відрізняється від бруківки без фаски, проте верхні грані злегка заокруглені, що надає бруківці ряд переваг при транспортуванні, розвантаженні, укладанні та експлуатації загалом. Нано-фаска запобігає пошкодженню країв виробів на всіх етапах експлуатації бруківки. Тобто візуально вона виглядає як бруківка без фаски, але має свої експлуатаційні переваги.
В асортименті компанії «Озон» з нано-фаскою представлені бруківка «Дуо» та «Новатор 8 L»
Без фаски
Бруківка без фаски: Екса, Патіо, Лінеа, Старе місто (без фаски), Лого, Новатор 6, Деталіт, Променада А, Променада В, Променада С, Магма релікт, Магма класік, Концепт, Креатив, Савона, Цеглина галицька (без фаски), Мозаїка, Квадрат 15×15 (без фаски), Поребрик садовий.
З фаскою
Брукіка з фаскою: Старе місто, Цеглина галицька (з фаскою), Трапеція, Цегла ретро, Ромб, Квадрат 15×15 (з фаскою), Квадрат Львівський, Подвійна Т, Хвилька софт, Хвилька рут, Калісто, Тактильна А, Тактильна В, Решітка Еко, Решітка «Еко міні», Пікассо, Шатро, Медуза, Трикутник, Діагональ, Деко, Індіго, Квадрат 10×10, Квадрат 5×5, Восьмигранник, Поребрики, Поребрик садовий, Палісади, Клумба.
Отже, можна підсумувати, що істотні відмінності в експлуатаційних характеристиках і в ціні між бруківкою з фаскою і без неї відсутні. Фаска – це, здебільшого, декоративний прийом, елемент дизайну. Тому при виборі бруківки потрібно виходити з власних естетичних уподобань, стилю, в якому витриманий екстер’єр, та бажаного результату. І в будь-якому випадку дотримуйтеся правильної технології укладання бруківки, яка забезпечить надійність та довговічність замощеної поверхні.
Головна > Корисні поради > Фаска на бруківці